KURŠ UZŅĒMĒJDARBĪBAS VEIDS LATVIJĀ IR IZPLATĪTĀKAIS?

Viens no vadošajiem uzņēmējdarbības veidiem Latvijā ir ar kokapstrādi un pārstrādi saistīti pakalpojumi. Kokapstrādes uzņēmumi aktīvi iepērk apaļkokus, jo tiem ir plašs pielietojums un pārstrādes iespējas. Tie var būt ļoti dažādi un kvalitatīvi kokmateriāli ir viena no Latvijas vadošajām eksporta precēm un tiek novērtēti arī vietējā tirgū. Apaļkoka tirdzniecības uzņēmumi parasti iepērk materiālus visā Latvijā, nodrošinot arī visus citus papildus pakalpojumus, kas nepieciešami kokmateriāla pārvadāšanai un uzrādot visus nepieciešamos dokumentus. Apaļkoka cenas ir ļoti dažādas, galvenokārt, balstoties uz sortimenta veida, atrašanās vietas, izmēriem un tamlīdzīgiem rādītājiem(aplūko šeit – zāģmateriāli). Šādi paši noteikumi ir arī citiem kokmateriālu veidiem.

SKUJU KOKU UN LAPU KOKU IZMANTOŠANAS IESPĒJAS KOKRŪPNIECĪBĀ

Papīra ražošanai tiek izmantota celuloze, kas tiek iegūta no papīrmalkas. Papīrmalkai parasti piemīt nedaudz zemākas kvalitātes prasības, taču tas nenozīmē, ka tās pielietojums ir šaurāks vai mazāk nozīmīgs, jo to izmanto celulozes iegūšanai. Kā papīrmalku parasti izmanto skuju un atsevišķus lapu kokus, īpaši galotņu daļas vai tos posmus, kuri nav izmantojami zāģbaļķiem vai finierklučiem. Pie populārākajiem papīrmalkas koksnes veidiem var minēt egles, priedes, bērzus un apses. Papīrmalkas garums, visbiežāk, ir 3 metri un diametrs no 6-60 centimetriem. Kokrūpniecības uzņēmumi vislabāk spēs komentēt par papīrmalkas cenām. Apkārt veidojas ar vien vairāk uzņēmumu, kuri savā pieeja izmanto ilgtspējību un rūpes par apkārt notiekošo, tādējādi ievērojot zināmu taktiku jebkurā posmā – sākot ar pašiem mežiem un kokmateriālu ražošanu un beidzot ar sabiedrību kopumā.

KOKRŪPNIECĪBAS BIZNESU DARBOŠANĀS STRATĒĢIJAS LATVIJĀ

Kokrūpniecības uzņēmumu filiāles ir pieejamas visā Latvijā, galvenokārt, reģionāli. par darījumiem ar kokmateriāliem, nepieciešams sazināties ar reģionam piesaistītu filiāli, lai vienotos par detaļām. Dažādi šādas nozares uzņēmumi piedāvā dažādus, ar kokmateriālu apstrādi un pārstrādi saistītus pakalpojumus, piemēram, ne tikai dažādu kokmateriālu tirdzniecību un enerģētiskās koksnes un šķeldas ražošanu, bet arī pat paneļu māju veidošanu. Rādītājs, ka eksports notiek uz vidēji 27 dažādām pasaules valstīm, liek secināt, ka modernākās tehnoloģiskās iespējas un mūsdienīga pieeja visiem ražošanas un eksporta posmiem ir devuši pienācīgu rezultātu. Ja uzņēmums vēlas būt konkurētspējīgs tirgū, tad atbildīga pieeja biznesa procesiem un tehniskajiem risinājumiem ir obligāta nepieciešamība.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *