Kādas durvis labāk ir izvēlēties un tad kādu furnitūru piemeklēt?

Meklējot ārdurvis un iekšdurvis mājoklim, var saskarties ar lielu piedāvājumu un niansēm, kas jau var ietekmēt ne vienīgi mājokļa kopējo stilu, bet arī drošību un siltuma saglabāšanu. Šajā rakstā mēģināsim dot padomus, kā atrast labākās durvis savai mājai, ņemot vērā dažādus aspektus, sākot no dizaina līdz pat praktiskumam.

Kāds durvju ražošanas materiāls būs ieguldījums ilgtermiņā?

Metāla, koka vai PVC durvis? Ikvienam no šiem ražošanas materiāliem ir savas priekšrocības un īpatnības, tāpēc izvēlēšanās var būt atkarīga no dažādiem faktoriem.

Koka durvis bija populāras vienmēr. Koks nodrošina dabīgu siltumu un estētisku skaistumu. No koka taisītas iekšdurvis un ārdurvis tiešām ir labas siltuma noturības ziņā. Turklāt koka durvis sniedz jebkurai telpai siltumu un mājīgumu. To dabiskais raksts, kā arī iespēja durvis pielāgot atšķirīgiem dizainiem un krāsām pārvērš tās par ideālo variantu daudzām mājām. Tomēr, lai koka durvis kalpotu ilgi, tās regulāri ir jākopj. Virsmu jātīra un jāapstrādā ar speciāliem tīrīšanas līdzekļiem, lai varētu novērst mitruma iedarbību un pašas koksnes bojājumus.

Metāla durvis ir pazīstamas ar izturību un drošību. Metāla ārdurvis nodrošina augstu aizsardzību pret ielaušanos, turklāt tās ir izturīgas pret laikapstākļiem un mehāniskiem bojājumiem. Pie tam metāla durvis prasa mazāk laika kopšanai nekā, piemēram, koka durvis.

PVC durvis ir praktiskums un ekonomija. PVC ārdurvis palīdz saglabāt telpā siltumu, kā arī ļauj taupīt un samazināt apkures rēķinus. Tādas durvis tiešām ir vienkārši kopt. Virsma ir gluda, ko tad var tīrīt ar vienkāršiem tīrīšanas līdzekļiem. PVC durvis bieži ir izdevīgāka izvēle salīdzinājumā ar koka vai arī metāla durvīm, kas prasa lielākus tēriņus.

Var uzstādīt arī durvis no stikla, bet šādu materiālu visbiežāk skatās, kad tiek meklētas iekšdurvis.

Jūsu durvju furnitūra – galvenie aspekti

Tik tiešām durvju furnitūra jau ir ne tikai praktiska, bet arī stila detaļa, tāpēc, meklējot durvju furnitūru, ir tiešām nozīmīgi ņemt vērā dažādus faktorus. Durvju furnitūra savā pamatā tiek domāta praktiskumam. Pirms veicat izvēli, Jums jāsaprot, kāda veida durvīm tā ir paredzēta – iekšdurvīm vai ārdurvīm. Ja gribat, lai Jūsu durvis atveras un aizveras klusi, pievērsiet uzmanību eņģēm.

Protams, ne mazāk svarīgs elements ir slēdzeņu mehānisms, jo drošība ir viens no svarīgākajiem faktoriem, kas tiek skatīti, kad skatās furnitūru durvīm. Mūsdienīgas drošības tehnoloģijas, piemēram, digitālās slēdzenes, var piedāvāt lielāku drošības līmeni. Durvju furnitūra ne tikai kalpo kā funkcionāls elements, bet tā arī veido telpas estētisko izskatu. Pirms tam kā veikt izvēli, apsveriet, kāda būs furnitūras stilistika un vai tā atbildīs Jūsu interjeram.

Šeit esam izpētījuši populārākos durvju materiālus un aspektus, kam vērst savu uzmanību, izvēloties durvju furnitūru. Tagad jau var iet uz veikalu un veikt savu izvēli. Der atzīmēt, vislabāk būtu griezties drošā vietā, kur durvis atbildīs visām prasībām un tiks nodrošināta kvalitatīva durvju furnitūra. Kā atrast šādu vietu? Apskatiet klientu atsauksmes un izpētiet piedāvājuma klāstu. Latvijā tiešām ir speciālisti, kuri strādā šajā tirgū jau ilgus gadus un piedāvā arī durvju uzstādīšanu. Iekšdurvis vai ārdurvis, furnitūra durvīm un uzstādīšana – visu ir iespējams saņemt vienuviet. Un vienmēr uzprasiet padomu, tā kā tādējādi var pieņemt lēmumu, ko nebūs jānožēlo!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *