Mūsdienīga acu pārbaude Latvijā

Acu ārsts jau ir viens no tiem speciālistiem, kas tad tiešām būtu jāapmeklē reizi gadā. Bērniem, kā piemēram, acu ārsts tiešām ir nepieciešams un pat ir skolas, kur ārsts tiešām var atbraukt uz pašu izglītības iestādi. Mēs, bez šaubām, gribam, lai mūs pārbaudītu profesionālis, kurš spēs ieraudzīt arī vismazāko problēmu. Ikgadēja redzes pārbaude ļauj atrast novirzes to sākuma stadijā, tādā veidā var izbēgt no veselības problēmām. Kā atrast speciālistu, kā arī uz ko tieši vērst uzmanību, mēģināsim noskaidrot tālāk rakstā.

Kas ir optometrists, oftalmologs vai okulists un kā tad tie atšķiras?

Būs vajadzīga acu pārbaude un arī vajadzīgs acu ārsts, bet nav skaidrs kurš tad būs piemērotākais? Mūsdienās medicīnas iestādē visbiežāk var sastapt vārdu oftalmologs vai optometrists, bet vai šis būtu viens un tas pats? Šie speciālisti īsteno redzes pārbaudi un tiem vienmēr būs ārstniecības personas kvalifikācijas sertifikāts, tomēr atšķirības ir. Optometrists skatās galvenās redzes funkcijas, viņš var noteikt tuvredzību, tālredzību, kā acis redz kopā, un tad, kad ir konstatēta kāda novirze no normas, kur jau svarīga ārstēšana, šajā gadījumā cilvēks būs nosūtīts jau pie ārsta. Tieši oftalmologs acu ārsts jau ir tas speciālists, kurš dara detalizētu pārbaudi un vēl profilaktiskās darbības. Visbiežāk oftalmologs var tikt dēvēts par okulistu. Ja klientam ir vajadzīga ārstēšana un citas manipulācijas, attiecīgi savai kvalifikācijai oftalmologs pilda medicīnisku vai arī ķirurģisku ārstēšanu. Bet, optiķis būs tas cilvēks, kurš taisa koriģējošās brilles pēc redzes ārsta receptes. Bez šaubām, tagad ir izplatīta kvalifikācija optometrists, kas veic arī optiķa funkcijas, kas tad jau var īstenot vienkāršotu acu pārbaudi, kā arī izgatavot brilles.

Kur tad vai kā var meklēt redzes speciālistu?

Pirms meklēt redzes ārstu, Jums būtu jāsaprot – kas tieši būtu nepieciešams – oftalmologs vai optometrists. Kā tas tika augstāk rakstīts, šī speciālista uzdevums ir redzes pārbaude, bet oftalmologa – ārstēšana. Tā kā šie abi ārsti tad ir medicīniskās personas, tiem jāparādās publiskajā ārstu reģistrā. Protams ir ērti, kad ir iespēja attālināti pieteikties, ja ir vajadzīga acu pārbaude, nekā ilgi gaidīt, mēģinot sazināties telefoniski. Uzreiz apskatiet atsauksmes, ja tādas pastāv tieši par atrasto acu ārstu. Tagad optometrists jau ir pat atrodams optikas salonos, kuros jau var uzreiz pasūtīt arīdzen koriģējošās brilles.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *