Kādas riepas pasūtīt, lai sajusties drošam par sevi ceļā?

Ikkatrs zina, kad standartā riepu maiņa notiek divas reizes gadā – pavasarī un vēl pirms ziemas. Visbiežāk ar šādām pārdomām viss arī noslēdzas, reti kurš autovadītājs zinās nianses, ar ko auto riepas atšķiras savā starpā un kam pievērst pastiprinātu uzmanību, izvēloties, piem., vasaras riepas. Diezgan daudziem patīk tā sauktās vissezonas riepas, tā kā ir kļūdīgs priekšstats, ka, izmantojot tādas riepas, visas problēmas var atrisināt ar vienu rāvienu. Tomēr katram autovadītājam ir tieši nozīmīgi saprast, kad riepu maiņa priekš auto būtu nopietni jāuztver. Tieši no riepu veida ir atkarīgs ne vien trokšņa līmenis salonā, taču arī tas, ka auto saķeras ar ceļu un pati brauksanas ērtība!

Sezona, auto riepu zīmējums – kura vēl jāņem vērā?

Izvēloties riepas savam auto, pievērsiet vērību, kāds ir ātruma, slodzes indekss, auto riepu profila biezumam, pašas riepas platumam un protektora rakstam. Jāņem vērā Jūsu braukšanas stils. Klusiem braucieniem pa pilsētu un auto sacīkstēm tomēr ir nepieciešamas pilnīgi atšķirīgas riepas. Svarīgi iegaumēt, ka, braucot pa asfaltu vai arī gruntētu ceļa segumu, riepu īpašības atšķiras savā starpā. Būtisks ir arī Jūsu automašīnas tips – vieglais auto vai autobuss. Ieteicams iegaumēt, kad ne visu laiku diezgan lētas riepas ir atbilstošākais risinājums, tā kā te tiek runāts jau par drošu braukšanu. Labāk izvēlēties ko pa visu. Ne jau mazāk svarīgs moments jau ir sezonalitāte. Vasaras riepas būs izmantotas temperatūras no +5°C. Šīm riepām piemīt konkrēta stingrība, kura sniedz iespēju saturēt formu arī karstās temperatūrās. Bet, piemēram, šis parametrs neļauj lietot auto riepas ziemas mēnešos, jo zemā temperatūrā tās “paliek ledainas”, kas tad noved pie tā, ka tiek samazināta veiktspēja. Ziemas sezonai jau tiek lietotas īpaši paredzētas altenzo ziemas riepas, kuras tad lieto pie temperatūras līdz plus pieci grādi. Aukstās sezonas riepu īpatnība ir mīkstas gumijas pārklājums. Pat lielā aukstumā tās gandrīz nekad nepaliek cietas, kas ļauj saglabāt auto vadīšanu. Turklāt šāda veida riepām obligāti tiek izgrieztas lameles rakstā. Tie būs zigzaga veida iegriezumi, kuri ļauj gūt labāku saķeri ar sniegainu vai arī ledainu ceļa segumu. Vien riepām jau ar radzēm var nebūt lameles. Un beidzamās vissezonas auto riepas – var izmantot jebkuros apstākļos cauru gadu. Tās jau ir daudz mīkstākas tieši par vasaras riepām un cietākas par ziemas riepām. Gumijai tiek pieliktas klāt speciālas sastāvdaļas, kas jau ir izturīgas pret to nodilumu, kas rodas karstā laikā. Bet būtu vērts ielāgot, ka tieši visu sezonu riepas labāk izvēlēties vien valstīsbez bargām ziemām.
Piemēram, kad parādās jautājumi riepu piemeklēšanā, vislabāk jau ir doties jau pie profesionāļa.

Kam tad pievērst īpašu uzmanību, kad tiek meklēts riepu uzņēmumu?

Brīdī, kad tiek meklēta riepu noliktava vai riepu serviss, ir pāris nianses, kam vajadzīgs pievērst savu īpašu vērību. Nemaz nav svarīgi, vai pat būs Jums vajadzīgas pavisam jaunas riepas vai arī mazlietotas, pirmais, ir jāņem vērā klientu atsauksmes. Mūsdienīga riepu noliktava ir ar vietni, kā arī katrā ziņā varēsiet uziet atsauksmes vai sūdzības tieš‬i par darbinieku darbiem. Vēl viena svarīga lieta būs pakalpojumu spektrs – nozīmīgi būtu, protams, lai šī nemaz nav parasta riepu garāža, bet jau tiek nodrošināta arī riepu montāža. Tas ir parocīgi un laiks tiek ekonomēts. Kad tiek piedāvātas jaunas riepas, labi ir, kad atrodami arī lietie diski. Ja šāda riepu garāža būtu arī serviss vienlaicīgi, būtu jābūt tāda veida pakalpojumam, piemēram, kā uzlikto riepu balansēšana. Autoservisam jābūt tīram un vēl strādājošajam personālam pretimnākošam. Gadījumā ja klientam ir interese par riepu ražotājiem, labā servisā vienmēr sniegs pilnu nepieciešamo informāciju par šiem. Nemaz nav nozīmīgi nepieciešamas jaunas riepas, vai arī lietotas, labi speciālisti vienmēr spēs dot ieteikumus, lai braukšana būtu bez starpgadījumiem un ērta.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *