Ekspertu ieteikumi, izvēloties riepas

Mašīnas vadāmība, kā arī braukšanas ērtība būs atkarīga no tā, kādas auto riepas tika piemeklētas. Lai nodrošinātu vislabākos un vēl daudz drošākus braukšanas apstākļus, būtu vajadzīgs, tomēr, lai auto riepas ir piemērotas Jūsu transportlīdzeklim, gan arī tiem apstākļiem, kādos tās tiks pielietotas. Būtiska ir un sezonāls raksturs – vasaras riepas un arī ziemas riepas savā starpā ir atšķirīgas. Tomēr, lai veiktu pareizo savu izvēli, kad tiek meklētas riepas Rīgā vai citviet Latvijā, mēģināsim uzzināt vairāk to, kam vērst uzmanību, izvēloties riepu pārdevēju un arī to pašu riepu īpašības, kurām jāpievērš uzmanība.

Galvenie priekšnosacījumi auto riepu atrašanā

Jūsu braukšanas drošību nosaka daudzi momenti. Viens no pamata faktoriem būs pārdomāta auto riepu izvēle. Priekš tam, lai nopirktu tādas auto riepas, kuras tiešām var veicināt stabilu saķeri ar ceļu, sakumā būtu jānosaka to piemērotība sezonai. Konkrēti vasaras riepas tad ir domātas braukšanai temperatūrā no +7 grādiem. Tās tiek taisītas no cietiem samaisījumiem, tāpēc izceļas ar diezgan augstu izturību pret nodilumu un vēl drošu vadāmību. Taču zemā temperatūrā šādi modeļi kļūst diezgan stīvi un vienlaicīgi nenodrošina drošu saķeri ar ceļu. Ziemas riepas jau ir taisītas jau no mīkstiem savienojumiem, tāpēc šādas riepas notur braukšanas veiktspēju zemās temperatūrās. Protektors standartā ir aprīkotas ar radzēm, kas paaugstina drošību, kad tiek braukts pa sniegu un pat ledu. Vissezonas auto riepas būs kompromisa variants, kas drošības ziņā nav tik labas, salīdzinot ar tām riepām, kas atbilstošajai sezonai domātās. Tās būs piemērotas reģioniem, kur tad ziemas mēnešos gaisa temperatūra nemaz nav ļoti maza.
Vēl viens svarīgs punkts jau ir riepu protektora raksts. Auto riepas ar bez virziena rakstu būs vislētākās, tādēļ tās ir ļoti populāras, kaut gan viņas nenodrošina augstu drošības pakāpi. Lai varētu braukt pa slapjiem ceļiem ir atbilstoši modeļi jau ar konkrēta virziena rakstu, kas novirza netīrumus no riteņu apakšas. Labāku saķeri, īpaši nestabilos laika apstākļos, sekmē riepas jau ar asimetrisku zīmējumu, kas varētu palielināt automašīnas manevrēšanas spēju. Der atcerēties, ka cenai šeit ir nozīme. Pērkot lētas auto riepas, šeit tiek taupīts uz savas drošības. Tāpēc labāk būtu atlasīt kādu tieši vidējās klases produktu. Ja arī nav saprotams, kādas tad tieši riepas pasūtīt, labāk doties konkrēti pie profesionāļiem, piemēram, jebkura laba riepu noliktava strādā tikai ar speciālistiem.

Kur tad sameklēt auto riepas Rīgā vai citās pilsētās?

Brīdī, kad būs meklēta riepu noliktava vai arī riepu serviss, ir pāris lietas, kam nepieciešams vērst savu īpašu vērību. Nemaz nav svarīgi, vai Jums vajadzīgas pavisam jaunas riepas vai mazlietotas, pats pirmais, jau ir jāskatās citu klientu atsauksmes. Mūsdienīga riepu noliktava ir ar savu mājas lapu un bez šaubām būs iespēja sameklēt atsauksmes vai arī sūdzības par darbinieku darbiem. Vēl kāda svarīga lieta būs pakalpojumu spektrs – svarīgi būtu, protams, lai šī nav parasta riepu garāža, bet tiek piedāvāta arī riepu montāža. Tas tad ir parocīgi un arī laika ziņā ekonomiskāk. Kad tiek piedāvātas jaunas riepas, labi ir, ja pieejami vēl lietie diski. Piemēram, ja tāda riepu garāža arī ir serviss tajā pat laikā, būtu jābūt tādam pakalpojumam, kā riepu balansēšana. Autoservisam jābūt sakoptam pie tam personālam pretimnākošam. Gadījumā ja Jums ir interese par riepu ražotājiem, atsaucīgā servisā uzreiz varēs sniegt visu nepieciešamo informāciju par šiem. Nemaz nav svarīgi nepieciešamas jaunas riepas, vai arī lietotas, labi darbinieki vienmēr varēs dot padomus, lai Jūsu braukšana ir droša kā arī ērta.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *